Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
18/11/2021

UX Czwartek #73

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dzisiejsze zestawienie to próba spojrzenia na naszą pracę w szerszej perspektywie. Dlatego śledzimy ewolucję Internetu, podglądamy pracę badaczy UX na drugiej półkuli oraz zerkamy na nadchodzące trendy w projektowaniu. Przy okazji sprawdzamy, czym charakteryzuje się czysty design oraz jak SEO może wpływać na wyszukiwanie głosowe. W Światowym Dniu Rzucaniu Palenia Tytoniu dorzucamy też dodatkowy tekst* z uzależnieniami w tle.

Internet wszechrzeczy

Agencja i-SCOOP prezentuje koncepcję Internetu wszechrzeczy uważanego za kolejną fazę rozwoju globalnej sieci. Autorzy omawiają m.in. wyzwania związane z transformacją cyfrową oraz zmieniające się realia technologiczne, pośrednio wskazując projektantom kierunki rozwoju produktów cyfrowych. Uzależnionym od liter proponujemy uzupełnienie lektury rozdziałem z obszernego opracowania zespołu Leverege na temat projektowania UI/UX dla urządzeń IoT.

UX na świecie - Afryka

Serwis AllAfrica opisuje badanie branży UX przeprowadzone przez agencję YUX w 17 krajach Afryki. Z natury ciekawscy badacze UX znajdą w artykule link do raportu, który podsumowuje zebrane w wywiadach i ankietach informacje na temat wyzwań i metodologii prowadzenia badań z użytkownikami na gorącym kontynencie.

Przegląd trendów w projektowaniu na 2022 rok

Nadchodzący koniec roku tradycyjnie zapowiadany jest przez rosnącą liczbę tekstów na temat trendów projektowych w 2022 r. Sprawdźcie, czym (i czy) zaskoczy Was zestawienie na portalu UIUX Trend.

Czysty projekt

Wpis na blogu Fireart przekonuje, że czysty projekt nie musi być minimalistyczny. Na zwięzły tekst składa się kilka konkretnych uwag na temat tworzenia czystego designu oraz wskazanie korzyści z zastosowania proponowanego podejścia.

Optymalizacja wyszukiwania głosowego

Artykuł udostępniony przez Webdesign-Inspiration zachęca do zainteresowania się optymalizacją wyszukiwania przy pomocy interfejsu głosowego. Autorzy omawiają zmiany w sposobie korzystania z zasobów internetowych oraz podają 8 sposobów na wspomnianą optymalizację.

*John Voss podejmuje temat uzależniających wzorców w projekcie UI, które prowadzą do szkodliwych schematów zachowań użytkowników. Nas zainteresowała szczególnie druga część jego rozważań, która jest wyraźnym głosem w częstej ostatnio dyskusji na temat odpowiedzialności projektanta za rozwiązania angażujące użytkowników.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference