Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
13/5/2020

UX Czwartek #35

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dziś 14 maja, Dzień Farmaceuty. Zaczynamy od diagnozowania problemów z transformacją cyfrową rodem z Doliny Krzemowej. Będzie też sporo porad: na temat poszukiwania i organizowania sobie pracy, planowania badań UX oraz narzędzi, które warto wypróbować realizując projekty. Na koniec mały suplement z przypomnieniem obowiązujących zasad ostrożności.

{{pub-block}}

1. Nowe spojrzenie na innowacjeNa platformie MIT Sloan Management Review Rafał Pikuła proponuje zmianę podejścia do koncepcji rozwoju technologicznego. Autor nie ma co prawda gotowej recepty na poprawę efektywności innowacyjnych rozwiązań, za wskazuje potencjalne przyczyny problemów oraz możliwe kierunki zmian.2. Narzędzia pracy projektanta UXProjektantka UX – Stéphanie Walter, omawia zestaw narzędzi wykorzystywanych przez nią podczas projektowania, prowadzenia badań z użytkownikami oraz współpracy z zespołem projektowym. Dawka wiedzy z pewnością nie jest aptekarska, ale jeśli ciągle Wam mało, to poszukajcie w sieci relacji z wieczornego spotkania z autorką tekstu.3. Kolejne porady dla planujących badania…Profilaktyka to podstawa, więc zajrzyjcie na Facebookowy profil UX po godzinach. Krótki film z udziałem ekspertów z kilku firm to podsumowanie w pigułce sprawnego przygotowania badań z użytkownikami.4. …i jeszcze kilka dla pracujących z domuHannah Hicklen podpowiada, jaką kuracją wesprzeć pracowników, którzy nie odnajdują się w pracy zdalnej. Uzupełnijcie lekturę o tekst autorstwa Skye Rodgers na temat praktyk pomagających skutecznie prowadzić zdalną komunikację z klientami. 5. Platformy dla poszukujących freelancerówMatt Ellis z 99designs przygotował zestawienie platform z ofertami projektów dla freelancerów. Autor wybrał 8 witryn, na które powinny zaglądać firmy szukające pracowników oraz freelancerzy, którzy chcą być znalezieni.* Suplement w postaci grafik, które są komentarzem same w sobie.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację
UX 4 Managers

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference