We use “cookies” to analyze user traffic and remarketing. Detailed information can be found in Privacy Policy.


ux thursday
9/5/2024

UX Czwartek #133

Maj rozgościł się na dobre, a wraz z nim nadeszła najlepsza pora roku, czyli pora kwitnienia bzu, a przy okazji pierwszy majowy UX Czwartek - zapraszamy do lektury!

Efektywna komunikacja a badania UX

Zaczynamy od artykułu "Connecting With Users: Applying Principles Of Communication To UX Research" opublikowanego przez Smashing Magazine. Tekst skupia się na modelu transakcyjnym komunikacji i możliwościach jego wykorzystania w badaniach UX. Autor przygotował listę wskazówek, których zastosowanie może wpłynąć na poprawę skuteczności komunikacji w badaniach UX i pomóc w zebraniu bardziej wartościowych danych.

Kilka słów o typografii

Na blogu UX Planet czeka na Was tekst, który może posłużyć jako wsparcie w usystematyzowaniu i uporządkowaniu wiedzy projektowej w zakresie odpowiedniego posługiwania się fontami w projektowaniu interfejsu. Dobrze zastosowana typografia może być potężnym narzędziem do angażowania użytkowników, ale kluczem jest stosowanie się do kilku zasad, jak np. używanie spójnego zestawu fontów w całym projekcie oraz dbanie o kontrasty i odstępy między wierszami.

Problemy z filtrami

Jeśli masz swoją platformę e-commerce lub stoisz przed wyzwaniem zaprojektowania sklepu online, być może zaciekawi Cię artykuł o problemach wywołanych przez niezrozumiałe opcje filtrowania w sklepach online. Niejasny język etykiet i filtrów może prowadzić do tego, że użytkownicy źle zrozumieją filtry i porzucą wyszukiwania. W tekście przywołano trzy sposoby rozwiązania tego problemu.

Jeśli nie Hotjar, to co?

Artykuł na blogu UserGuiding omawia różne alternatywy dla Hotjar, uwzględniając ich własne mocne i słabe strony. W tekście znajdziecie krótką charakterystykę innych narzędzi, m.in. UserGuiding czy Crazy Egg. W zależności od tego, jakich funkcjonalności poszukujecie, artykuł będzie dobrym startem do pogłębienia researchu poszczególnych narzędzi, jeśli stoicie przed wyborem alternatywy dla Hotjar.

Share this entry:

Related publication

Check the publication

featured entries

Let's do
something together!

Thank you! We will get back to you soon with an answer
Oops! Qualcosa ha insegnato il modulo.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference