Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
2/1/2019

UX Czwartek #3

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Nowy rok, nowy… UX Czwartek!

W 2019 rok wchodzimy z zapasem dobrej energii i konkretami, których całkiem sporo znajdziecie poniżej. Od Rhysa Nealona i Wojtka Kutyły dowiecie się, jak budować silny i skuteczny zespół UX, a Eugen Eşanu podsunie Wam kilka ciekawostek na temat zachowań użytkowników.

Do tego Uizard – aplikacja dla projektantów pozwalająca na ekspresowe przerabianie analogowych szkiców na wersje cyfrowe, a na deser the best of design z wystąpień podczas TED, czyli selekcja ekipy InVision.

Niech to będzie dla Was naprawdę dobrze zaprojektowane 12 miesięcy!

1. Zapanuj nad długiem UX

W trakcie prowadzenia projektu nierzadko znajdujemy się w sytuacji, w której pewne ograniczenia wymuszają pójście na skróty. Tym samym powstaje tzw. „dług UX”, który ignorowany może doprowadzić nie tylko do problemów typowo projektowych, ale także negatywnie wpłynąć na doświadczenia użytkowników. Z artykułu NN Group dowiecie się, jak w odpowiednim momencie zidentyfikować zadłużenie oraz jak skutecznie sobie z nim poradzić.

2. Przyśpiesz z Uizard

Z pewnością warto poświęcić trochę swojego cennego czasu na zapoznanie i przetestowanie Uizard – powołanej do życia przez międzynarodowy zespół aplikacji, mającej na celu usprawnienie pracy projektantów. Wystarczy smartfon z apką, by w kilka chwil przenieść analogowe szkice do postaci cyfrowych makiet, a nawet prostego kodu HTML.

3. UX’owa drużyna marzeń

Czym kierować się budując zespół UX? Jakie osoby i o jakich umiejętnościach zestawić ze sobą, by uzyskać zgrany i skuteczny w działaniu, ekspercki team? Sporo podpowiedzi i wskazówek znajdziecie w rozmowie Wojtka Kutyły z Rhysem Nealonem – projektantem UX i service design.

4. 7 zasad, które mają wpływ na nasze zachowania

Sporo ciekawych spostrzeżeń związanych z zachowaniem klientów, ich obawami, bólem straty i radością z zysku, ale także z tworzeniem odpowiedniego kontekstu i oddziaływaniu na zmysły podczas podejmowania decyzji. Porcja cennej wiedzy dla projektantów i nie tylko.

5. InVision poleca

Projektowanie liter, okładki „New Yorkera”, a może poszukiwanie radości w obrazach? Ekipa InVision wybrała najciekawsze wystąpienia od początku istnienia TED, podejmujące temat designu. Warto rzucić okiem i posłuchać.

Niezmiennie zachęcamy Was do współtworzenia UX Czwartków. Jeśli trafiliście na wartościowe, branżowe treści, możecie przekazać je nam wysyłając wiadomość na adres newsletter@ideacto.pl, a my na pewno znajdziemy na nie miejsce w naszych kolejnych wysyłkach.

[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference