We use “cookies” to analyze user traffic and remarketing. Detailed information can be found in Privacy Policy.


ux thursday
23/5/2024

UX Czwartek #134

Kalendarz świąt niecodziennych i tych mniej popularnych podpowiada nam, że dziś Światowy Dzień Żółwia. Ciekawostka: te jedne z najstarszych zwierząt na ziemi mają doskonały wzrok! Potrafią widzieć kolory, a nawet dostrzegać obiekty pod wodą.

A co słychać w świecie UX?

Jak czytamy?

Ludzkie oczy nie czytają słowo po słowie, ale zamiast tego przeskakują do przodu krótkimi seriami. Nasze mózgi są bardzo dobre w rozpoznawaniu wzorców, co pomaga nam przewidywać nadchodzące słowa. Z tekstu opublikowanego na UX Planet dowiecie się, jakie inne czynniki wpływają na szybkość czytania, co wpływa na łatwość przyswajania tekstu i jak to wszystko przełożyć na projektowanie.

7 sposobów na zwiększenie zaangażowania

Wiedząc, jak ludzie czytają, przejdźmy do tego, jak myślą i zachowują się w trakcie korzystania z produktów cyfrowych. UX Magazine opublikowało tekst o projektowaniu w duchu neurodesignu, który zawiera siedem kluczowych zasad, których stosowanie wpływa na emocje i zachowania użytkowników.

Ukrywać czy wyłączać?

Artykuł na stronie Smashing Magazine omawia dwa mechanizmy często stosowane w projektowaniu UI: ukrywanie i wyłączanie elementów i funkcjonalności. Jedno i drugie podejście może być mylące dla użytkowników, dlatego ważne jest, aby stosować je tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne. Kiedy ukrywać, a kiedy wyłączać funkcje? Odpowiedź w artykule

Formularz rejestracyjny: dobre praktyki 

Istnieje kilka zasad projektowania procesu rejestracji. Autorzy tekstu na blogu Prototypr przyjrzeli się najlepszym praktykom i sformułowali listę wskazówek dla usprawnienia procesu projektowego, zwracając szczególną uwagę na zachowanie prostoty i zapewnienie dobrych doświadczeń użytkownikom.

Share this entry:

Related publication

Check the publication

featured entries

Let's do
something together!

Thank you! We will get back to you soon with an answer
Oops! Qualcosa ha insegnato il modulo.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference